Thiem nejistý na Australian Open

Poté, co nedávno oddálil svůj návrat do soutěže neúčastí na exhibičním turnaji v Abu Dhabi, Dominic Thiem oznámil, že se nezúčastní ATP Cupu s Rakouskem a vzdal se také turnaje v Sydney. Jeho přítomnost na Australian Open není zaručena.

Dominic Thiem ještě nedokončil svůj přechod pouští. Rakušan, vítěz US Open v roce 2020, byl mimo šest měsíců kvůli zranění pravého zápěstí, které utrpěl během turnaje ATP na Mallorce. Dominic Thiem měl v úmyslu obnovit soutěže tento týden během exhibičního turnaje v Abu Dhabi, který tuto sobotu vyhrál Andrey Rublev, a proto to raději vzdal kvůli nedostatečné přípravě.

Bývalá světová trojka tuto neděli konečně potvrdila, že jeho návrat do soutěže se uskuteční ještě později pro usnadnění přípravy. “ Po diskuzi s mým týmem rozhodli jsme se vrátit do Rakouska místo přímé cesty do Austrálieřekl Rakušan ve zprávě sdílené na jeho oficiálním účtu Cvrlikání. Bohužel jsem se v Dubaji nachladil (a test na koronavirus byl negativní) a minulý týden jsem nemohl trénovat. Není proto možné, abych byl v potřebné fyzické formě, abych mohl závodit v ATP Cupu a na turnaji ATP v Sydney. »

Thiem se o Australian Open stále nerozhodl

Přesněji řečeno, Dominic Thiem se obává předčasného návratu do soutěže, což by mohlo zpochybnit jeho sezónu 2022 a zbytek kariéry. “ Poté, co jsem byl posledních šest měsíců mimo, nemohu riskovat, že se vrátím příliš brzy a znovu se zraním », dodal Rakušan ve své zprávě. Dominic Thiem, viditelně spokojený se dny strávenými na Blízkém východě, ujišťuje, že „ dokázal zvýšit intenzitu stejně jako úroveň tréninku », přidáním syn ” puls je téměř 100% ».

Přestože ATP Cup a potažmo turnaj ATP pořádaný v Sydney měl být s ohledem na Australian Open dobrou testovací jízdou, Rakušan o své účasti v prvním kole Slamu v tuto chvíli nepochybuje. “ Mým cílem zůstává hrát Australian Open, ale o mé účasti definitivně rozhodneme do konce prosince Dominic Thiem rozhodně nechce spěchat a mohl by tak vynechat další grandslamový turnaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *