Tour of Flanders: Van Avermaet věří ve své šance

Během páteční tiskové konference ukázal Greg Van Avermaet své ambice na Tour of Flanders tuto neděli.

Greg Van Avermaet varoval. Rezident týmu AG2R-Citroën má v úmyslu tuto neděli statečně zahrát štěstí na Tour of Flanders pro svou čtrnáctou účast. Tento závod ještě nikdy nevyhráli přes tři stupně vítězů a přesněji druhé místo v letech 2014 a 2017, aniž bychom zapomněli na třetí místo v roce 2015.

“Jsem v pohodě”

Tento pátek byl Van Avermaet přítomen na virtuální tiskové konferenci, kde se proto netajil svými ambicemi: „Myslím, že nejsem špatný. Chodím dobře a ve středu jsem měl dobrý závod v À Travers la Flandre (poznámka: ve finále obsadil sedmé místo), i když jsem byl trochu zklamaný, že jsem neviděl skupinu, ve které jsem závodil, abych dosáhl lepšího výsledku. Myslím, že jsem měl nohy na to, abych vyhrál nebo se alespoň dostal na pódium. Nicméně jsem zpět v dobré formě na Tour of Flanders. Nejsem favorit, ale stále jsem na tom docela dobře a myslím, že mohu dosáhnout dobrého výsledku. Pokud mám stejné nohy jako středa, tak je to v pořádku. »

“Ostatní jezdci mohou také doufat, že něco udělají”

Zdá se, že konečné vítězství tohoto ročníku 2021 připadne Francouzovi Julianovi Alaphilippeovi (Deceuninck-Quick Step), Nizozemci Mathieu van der Poelovi (Alpecin-Fenix) nebo Belgičanovi Wout Van Aertovi (Jumbo-Visma). Greg Van Avermaet to dobře ví: “ Velcí favorité zůstávají stejní, jmenovitě Mathieu (van der Poel), Wout (Van Aert) a Julian Alaphilippe se svým týmem Deceuninck-Quick Step. Ale i další jezdci mohou doufat, že v neděli předvedou něco dobrého, včetně Dylana van Baarleho, kterému se momentálně velmi dobře daří. Vždy je možné je porazit, je malá šance na to. Vítěz tohoto vydání pro rok 2021 bude tedy znám tuto neděli odpoledne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *