Vettel opět ztrácí tah

Němec Nico Hülkenberg stejně jako minulý týden v Bahrajnu střídá svého krajana Sebastiana Vettela opět na sedadle Astonu Martin, a to tento víkend během Velké ceny Saúdské Arábie. Britský tým to oznámil v pátek ráno několik hodin před prvním volným tréninkem. Očekává se, že se Vettel vrátí do Austrálie v dubnu.

Sebastian Vettel si bude muset ještě počkat. Chybějící na startu mistrovství světa F1 minulý týden v Bahrajnu (zdvojené pro Ferrari Charlese Leclerca a Carlose Sainze), poté, co byl pozitivní test na Covid-19 několik hodin poté, co se dostal do kabinového sedadla jednomístného Aston Martin. letos poprvé, německý jezdec se tento víkend nevrátí do druhého kola sezóny. V pátek ráno na úsvitu prvního volného tréninku Velké ceny Saúdské Arábie, britský tým, který je čtyřnásobnému mistru světa drahý, oznámil, že Vettel bude stále chybět. A stejně jako na okruhu Sakhir, i v AMR22 nahradí svého slavného krajana expert Nico Hülkenberg (34 let).zatímco Lance Stroll, 12. v nedělním závodě a zároveň týmový kolega z jiného víkendu pro obvyklého rezervního jezdce, bude řídit druhý Aston Martin.

Vettel se očekává v Austrálii

“Nico bude trénovat, soutěžit v kvalifikaci a závodit po boku Lance Strolla,” oznámil Aston Martin, přesvědčený, že německý náhradník, 17. v Sakhiru poté, co již zajel 17. nejrychlejší čas v kvalifikaci, bude důstojně hájit další, který barevný tým promění. “Navzdory nedostatku kilometrů za volantem AMR22 předvedl Nico v Bahrajnu skvělý výkon a jsme si jisti, že bude stejný i v Jeddahu.” “Navíc, Aston Martin říká, že doufá, že se Vettel vrátí na své místo na Grand Prix Austrálie na začátku dubna (závod se uskuteční 10. dubna). Němec, který v prvních dvou srazech chyběl, tak mohl konečně zahájit sezonu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *