Zarco, co slibuje!

 

Johann Zarco se v letošní sezóně prosadil v paddocku a dotyčný má zásluhu na tom, že není spokojený. Avignonský jezdec, který je stále ve hře o titul ve třídě 125 ccm, podepsal v sobotu na Grand Prix San Marina svou druhou pole position v sezóně, když sesadil svého velkého španělského rivala Nicolase Terola na více než tři desetiny sekundy a na 3. místo. Misano by mu tedy mohlo tento víkend nabídnout první výhru.

A myslet si, že jezdit v této sezóně se draze vyplatilo. THE četa Avant-AirAsia-Ajo se může pyšnit tím, že hostí jednoho z nejslibnějších pilotů své generace. Johann Zarco zvažovaný Hervé Poncharal as “nejlepší současná francouzština ve všech kategoriích”. V sobotu v Misanu to chtěl zájemce dokázat podpisem své druhé pole position v sezóně po té, kterou získal o dva měsíce dříve v Mugellu. V Itálii se Avignoncům nepodařilo proměnit závod, před ním pod šachovnicovou vlajkou předjel Nicolas Terol. Soupeř, který hodlá dominovat v neděli na okruhu v San Marinu.

Úkol slibuje, že bude obtížný, zvláště když Španěl – jistě sestoupil na třetí pozici na startovním roštu, 357 tisícin od pole position – si od pátku dokázal označit své území a zajel tři časy v referenčním kole ve volném tréninku. Lídr klasifikace 125ccm s náskokem 26 délek Terol bude mít také starost, aby druhého Francouze neupevnil ve svých ambicích. Zarco je stále na honbě za svým prvním skutečným světovým úspěchem, ale se šesti umístěními na stupních vítězů v 11 závodech zůstává jedním z nejhrozivějších.

Zarco už sklízí výhody této konzistence na vrcholu, již třetí sezónu v globálním měřítku. KTM, která se připravuje na svůj oficiální návrat na startovní rošt prostřednictvím Moto3 – kategorie, která příští rok nahradí 125ccm – ho vidí mezi svými budoucími jezdci se vším, co to obnáší z hlediska technické podpory, mechaniky a logistiky. 21letý mladík se ale mohl rozhodnout i pro druhou třídu. THE četa Tech3 Hervé Poncharala ho pozorně sleduje a nabízí mu postup v Moto2 pro rok 2012. Výzva, která nenechá Avignonce necitlivým, dychtivým v nadcházejících letech vstoupit mezi elitu a MotoGP, kde Tech3 také zvládá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *