Zlomené srdce pro Loeba

Neporazitelnost Sébastiena Loeba na asfaltu, která se držela od Monte-Carla 2006, skončila v neděli na konci německé rally. Sedminásobný mistr světa, který se stal obětí defektu v poslední rychlostní zkoušce druhé etapy, přenechal konečné vítězství svému nadějnému týmovému kolegovi Sébastienovi Ogierovi (vítěz v čase 3:32’15″9), Loebově zlozvyku v celkové klasifikaci zemětřesení ve světě. rozšíření WRC.

Každý milostný příběh je jedinečný a tento neskončil zrovna nejlépe. Sébastien Loeb a asfalt nezůstanou nutně dobrými přáteli, i když druhé místo v německé rally není samo o sobě katastrofou. Alsasan byl ale celý víkend zatraceně vyrušován dlouhozubým spoluhráčem. Sébastien Ogier už svou situaci v týmu Citroën neunese a dal to v pátek najevo. Před kamerami TF1 vypustil jednoznačnou drobnou frázi o sedminásobném mistru světa: „Bude plakat, říkat, že potřebuje pokyny, protože ho jeho malý spoluhráč bude otravovat. » Ogier tam byl trochu silný, ale měl pravdu.

V pátek večer se Olivier Quesnel, šéf Citroën Racing, rozhodl zmrazit pozice, zatímco Loeb byl jen… 7″4 před svým týmovým kolegou. Zjevně těžko stravitelné a nezdá se, že by Ogier vzal tyto náznaky v úvahu, zkrátil své zpoždění ve druhé sobotní speciálce (RZ8) na polovinu, aby se pak na konci RZ11 vrátil na pouhých 1″3. Loebův defekt ve 14. rychlostní zkoušce, poslední závodní zkoušce, poznamenal osud rally, která se v té době zdála být zcela nerozhodná. Kdo ví, jak by tento pravidelný boj na ulici skončil?

Ogier uklidňuje vody

“Nemůžu mít radost z problému, který se děje mému spoluhráči, ale nemohu skrývat radost z toho, že jsem ve vedení.” uvedl Ogier v sobotu večer. To, co se stalo, nám znovu připomíná, že rally se nikdy nevyhrává před cílem. Důležité je, že Citroën je stále v dobré pozici na bodování jedna-dva, nebudeme mít jiný cíl, než dokončit práci v neděli. » Remíza bez starostí, vzhledem k tomu, že nakonec Ogier vyhrál s náskokem 40 sekund před Loebem (přesně 39″8). Tohle 9. kolo mistrovství světa ale opravdu zanechává zvláštní dojem. Ten, kde byl Citroën tak nad ostatními, že jsme museli najít nějaké problémy, abychom závod okořenili.

Všechno je v pořádku, pro Ogiera to končí dobře, ale tento elektrický scénář téměř odsunuje významnou událost do zapomnění: Loeb poprvé od Monte-Carla v roce 2006 nevyhrál rally na asfaltu. O milostný příběh než alsaský s Německem je jeho zlom ještě bolestivější. Od roku 2002, kdy tato země vstoupila do kalendáře mistrovství světa, rally nevyhrál nikdo jiný než on. Jinak pro pořádek, Dani Sordo dal Mini své první umístění na stupních vítězů od jeho návratu do WRC. Španěl skončil téměř dvě minuty za Ogierem (1’55″6), zatímco Ford klesl se 4. místem Mikko Hirvonena na 2’43″7 od vedoucího týmu. Nemluvě o Jari-Matti Latvalovi, 14. s více než 17 minutami… Citroën byl prostě v jiném světě. To mocných a problémy bohatých.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *