Zverevova důvěra

Světová trojka a olympijský vítěz Alexander Zverev hovořil v rozhovoru pro německý kanál ZDF jak o svém osobním životě, tak o svých sportovních cílech.

Tuto neděli večer, ZDF mu udělí titul německého sportovce roku, zatímco Alexander Zverev má velkou šanci stát se nástupcem hokejisty NHL Léona Draisaitla. Vítěz olympijských her, Masters, ale i turnajů v Acapulcu, Madridu, Cincinnati a Vídni, světová trojka, 24 let, zažil nejlepší sezonu kariéry a svěřil se, že uklidnění v soukromém životě mu pomohlo mnoho.

« Jsem starší. V životě jsem zažil mnoho událostí, které mi způsobily problémy. Začal jsem se to učit a zacházet s tím, cítit vnitřní klid. Teď je to takhle: každé rozhodnutí, které udělám, je moje rozhodnutí. V mladém věku jsem neměl kontrolu nad tím, co se mnou lidé dělají “, přiznává. Německý hráč měl v posledních letech problémy mimo hřiště, odloučení jeho trenérů Juana Carlose Ferrera a poté Ivana Lendla, pozitivitu koronaviru během Adria Tour, která vyvolala kontroverze, právní bitvu s jeho prvním trenérem Patriciem Apeym, a zejména obvinění jeho bývalé přítelkyně Olgy Sharypové z domácího násilí.

« Rok jsem bojoval – dokonce i s ATP – za zahájení vyšetřování. Jsem rád, že vyšetřování skončilo. Prý to nebude dlouho trvat. Také podnikáme rázná opatření (u soudu, pozn. red.) v Rusku proti ní “, vysvětlil Zverev, který se v dubnu 2021 také stal otcem malé holčičky, se ženou (Brenda Patea), od níž je oddělen. Navzdory tomuto velmi turbulentnímu osobnímu životu má Alexander Zverev za sebou skvělou sportovní sezónu a doufá, že bude mnohem lépe v roce 2022.” Mým cílem bylo vyjít z takových momentů silnější. Pokud si nakonec nevěříte vy, kdo bude? Jsou dvě, kterých jsem ještě nedosáhl: vyhrát grandslamové turnaje a stát se světovou jedničkou. Doufám, že tohle všechno se už může stát v Austrálii. » Soutěž byla varována!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *